Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Tutaj kupisz dźwigar

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są także potrzebne przy formowaniu sklepień – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłoby możliwe wzniesienie wielopiętrowego budynku. Dźwigary sprawiają, iż strop nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania oraz typ użytych do tego materiałów. Te powinny być starannie dobrane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak buk, olcha, topola i sosna. Nadzwyczaj istotne jest też stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym działaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – lepiej kupić czy wynająć?

Podmioty, które na co dzień zajmują się budową wielopoziomowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście firmy, które sporadycznie akceptują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz pozostałych modułów szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]