Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Dowiedz się więcej o budowie domów drewnianych energooszczędnych

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też wielkimi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to dzisiaj bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się pięknie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]