Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Chcesz zamówić baseny? Skieruj się tutaj

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też halę basenową czy ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich elementów jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]