Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

Więcej o olejach do drewna na zewnątrz.

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto konserwować nimi meble?

Zastosowanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie używany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie dobrane składniki zawarte w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej wytrzymały na zniszczenia i zużycie. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]