Zalety rolet okiennych dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.