Pluszaki dla najmłodszych dzieci – jak znaleźć te najlepsze?

Zabawki dla maluchów – jak rozpoznać te najlepsze?

Maluchom już od pierwszych sekund życia towarzyszą wszelkiego typu zabawki. W rzeczy samej najukochańsze są głównie te, które malec może przytulać i z którymi często bardzo mocno wiąże się emocjonalnie. O tym, jak głęboka jest więź malucha z zabawką, świadczy to, iż wielu z nas pamięta swojego ulubionego misia czy lalkę z czasów dzieciństwa, a prawdopodobnie wciąż posiada je jako pamiątkę.

Czym powinny charakteryzować się zabawki dla niemowląt oraz noworodków?

Noworodki i niemowlęta nie są w stanie bawić zabawkami. Często zakupione z okazji ich przyjścia na świat lalki oraz misie przez parę miesięcy są jedynie elementem dekoracji pokoju dziecinnego. Nie oznacza to jednak, iż pociecha nie ma codziennie z nimi styczności – przecież od razu rozpalają one jego ciekawość. Dziecko usypia obok nich i wyciąga po nie rączki w trakcie zabaw z mamą. Z tej przyczyny, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów powinny cechować się najwyższym stopniem bezpieczeństwa.

Lalki oraz pluszaki dla niemowląt nie powinny mieć twardych części, tym bardziej tych drobnych (przykładowo oczu bądź guziczków), które łatwo mogłyby się poluzować i które maluch mógłby włożyć sobie do ust i połknąć. Z myślą o zdrowiu dziecka trzeba kupować zabawki, które wytworzone są z materiałów nieprzetworzonych oraz tych, które nie wywołują uczuleń. Przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić, czy zabawka spełnia w pełni normy bezpieczeństwa (oznaczenie CE), a także czy jest przystosowana dla niemowląt i noworodków. Takie akcesoria i przytulanki dla dzieci mają oznaczenie 0+.

Zabawki a sensoryka

Początkowe tygodnie życia malucha są szczególnie ważne dla jego optymalnego rozwoju. To czas, w którym maluch poznaje kolory, kształtuje swój zmysł słuchu i dotyku, jak również uczy się łapać i upuszczać różne przedmioty. By pobudzać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt częstokroć charakteryzują się wyrazistą kolorystyką oraz posiadają sterczące detale, które bez problemu złapią malutkie ręce dziecka lub które wydają miłe dla ucha brzmienia (na przykład szeleszczą). Interesujące są również pluszaki, które kształtują zmysł dotyku malucha – posiadają one detale o przeróżnym stopniu miękkości bądź są wytworzone z materiałów o różnorodnej teksturze.

Noworodek z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski
Noworodek z pluszowym króliczkiem Galerii Bukowski

Zabawki dla noworodków oraz niemowląt w Galerii Bukowski

Wyjątkowe zabawki dla noworodków i niemowląt na w swojej ofercie Galeria Bukowski, producent ręcznie szytych misiów oraz innych pluszaków dla dzieci w różnym wieku. W ofercie dla najmłodszych zamówić można kilka odmian indywidualnie zaprojektowanych zabawek, w których z pewnością zakocha się każdy maluch. W sklepie można nabyć m.in. maskotki z kolekcji The Patchwork Family i The Happy Family, które zwracają uwagę swoimi niebanalnymi barwami, a także wydające bardzo delikatne brzmienia pluszowe grzechotki, miękkie w dotyku i dostosowane do rąk kilkumiesięcznych dzieci. Przydatne na co dzień są kocyki przytulanki, na których można położyć niemowlę podczas zabawy. Mają one sterczące elementy aktywizujące ciekawość maluchów i udekorowane są główkami różnych zwierzątek, dlatego mogą także być przytulanką (to tzw. comfort blanket).

Nigdzie nie spotykaną serią zabawek są misie z kolekcji Ziggy – są to pluszaki przebrane za inne zwierzątka. Dzięki nim opiekunowie spędzą wiele godzin na pełnej śmiechu zabawie z dzieckiem, przykładowo pokazując mu, jak miś zmienia się w parę chwil w kompletnie inną przytulankę. Oddzielna kategorię w sklepie stanowią z kolei misie idealne na upominek z okazji narodzin, sakramentu chrztu czy obchodzenia pierwszych urodzin dziecka.

Wszelkie pluszaki i zabawki oferowane w sklepie Galeria Bukowski spełniają europejskie normy bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest nader proste – można prać je w pralce oraz ręcznie. przytulanki z wyszywanymi oczami są przeznaczone do zabawy już od pierwszych chwil życia.