Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Zamów odzież motocyklową.

Od dawna wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie jest bezpieczną aktywnością. W czasie ewentualnego kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i całkowicie odczuwa on siłę uderzenia. Skutkiem tego tak ważne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w właściwą odzież opracowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Ubranie na motocykl nie tylko zmniejsza możliwe obrażenia motocyklisty, ale też chroni go przed wiatrem, promieniami słonecznymi oraz opadami, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsze ubranie motocyklowe – co przede wszystkim należy mieć?

Kompletując odzież motocyklową najpierw trzeba zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze, czy gnamy ścigaczem po autostradzie. Jest to również najistotniejszy element protekcji motocyklisty, osłaniający głowę przed ranami, które mogą mieć ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do zabezpieczenia pozostałych części ciała podczas jazdy mamy masę możliwości. Miłośnik motorów może skomponować swój strój dobierając stosowną spodnie i kurtkę opracowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub wybrać kombinezon (dwu- bądź jednoczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych do wyboru mamy odzież skórzaną oraz tekstylną. Wiadomo, skóra jest niezwykle odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że odzież motocyklowa wykonana z tekstyliów ochrania mniej – korzysta się w niej z tkanin o ogromnej wytrzymałości na wysokie temperatury i ścieranie. Te elementy okrycia motocyklisty mają odpowiednie wzmocnienia ochraniające barki, kolana oraz łokcie, które w czasie wypadku są szczególnie wystawione na urazy.

Plecaki, rękawice oraz inne dodatki

Kolejnymi istotnymi częściami ubrania na motor są buty oraz rękawice. Rękawice w trakcie wypadku chronią dłonie przed ciężkimi urazami, gdyż to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co wystawiamy je na złamania i głębokie otarcia skóry. Dobrze zatem kupić rękawice ze wzmocnionymi modułami zabezpieczającymi wewnętrzną część dłoni i kostki. Dobre buty na motor obok tego, iż ochraniają delikatne kości śródstopia, gwarantują też lepszą przyczepność, a w związku z tym łatwiejszą kontrolę nad ciężką maszyną.

W jakie pozostałe dodatki do odzieży na motocykl powinno się posiadać? To na pewno plecaki, kominiarki, gogle jeśli stosujemy kask crossowy, a także posiłkowe zbroje, ochraniacze lub slidery.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]