Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Na skyshutters.pl/realizacje/ zobaczysz wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zwykle z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można wykorzystać także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne wykorzystanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu wypada zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie komfortowe. Opcja zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na zupełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć film, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Możliwość regulacji dostępu światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Poza tym takie okiennice tworzą mocną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]