Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zasłaniania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach coraz częściej wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych lub okiennych. W wielu z nich zakupimy także wszystkie niezbędne akcesoria, czyli wsporniki ścienne i sufitowe, rozety, kółka z żabkami czy karnisze metalowe. W jednym miejscu będziemy w stanie dobrać cały zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, gdyż robione są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Takie rolety mają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów nie popełnić

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.