Rolety dzień noc i firanki – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

Gdy urządzamy pokoje jesteśmy stawiani przed decyzją: zasłony, rolety czy żaluzje? Czy zdarzają się sytuacje, gdy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z urządzaniem wnętrz odkryliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tą koncepcją. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju lub salonie, oprócz rolety możesz również w oknie powiesić firanki. Jaki kolor? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze jasnoszarym, kremowym bądź białym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firankę możesz dobrać w bardziej intensywnej barwie. Uatrakcyjni to pokój i będzie kontrastem lub dopełnieniem do znajdujących się tam poduszek, mebli, dywanu i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także kilka sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwszy nurt to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum barw (np. bieli, beżu, brązie, szarości). Kolejna propozycja to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym wzór zasłony wybierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (marynistyczne pasy, modne kropki, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy). Ostatnia sugestia opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to nowatorski sposób na urządzenie pokoju. Masz odwagę sprawdzić ten stylowy duet u siebie?