buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Rodzaje butów do jazdy konnej

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, trening dobrej postury, jak również rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma zbawiennie działa na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i likwiduje napięcie. Żeby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy dobrze dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – osłona części albo całej nogi

Wyróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają tylko za kostkę – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając zagrożenie powstawania sińców czy otarć. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, niemniej jednak decydując się na ich zakup, powinno się pamiętać o tym, by wyposażyć się także w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich surowców wykonuje się buty do jazdy konnej?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, ale opłaca się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Lubiane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i błyskawicznie przybiera docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się trochę gorzej, niemniej jednak jej atutem jest niewygórowana cena.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]