Popularne akcesoria do rolet

Haczyk montażowy, płytka montażowa, napinacz łańcuszka i mechanizm do rolety to najpopularniejsze i często kupowane akcesoria do rolet. Ich montaż jest prosty i instynktowny – każdy w domowym zaciszu zamocuje je w odpowiednim miejscu, bez konieczności wiercenia, użycia śrub albo gwoździ. Bezinwazyjny montaż i demontaż to główna zaleta nowoczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co powinieneś wiedzieć

Kupujesz rolety wewnętrzne? Od producenta otrzymasz taki komplet:
– haczyki montażowe,
– napięcie boczne tkaniny,
– napinacz łańcuszka.
W trakcie używania rolet wewnętrznych niektóre akcesoria mogą się zniszczyć. Oczywiście nowoczesne akcesoria do rolet odznaczają się wysoką jakością, ale gdy zadziała na nie zbyt wysokie obciążenie, to mogą pęknąć. Tak może stać się np. z uchwytami mocującymi, jeżeli nazbyt mocno otworzymy okno. Nie musisz od razu wymieniać całych rolet, w zupełności wystarczy dokupić parę niewielkich części z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej prostej naprawie posłużą jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień i noc

Roleta dzień i noc polecana jest osobom, którym zależy na kontroli ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, ale nie wymagają stuprocentowego zaciemnienia. Zestaw akcesoriów do rolet dzień noc to nieodłączna para z roletami okiennymi. Wśród nich są elementysłużących do rozwijania oraz zwijania rolet. Bezcenną pomocą w montażu, a następnie w użytkowaniu, będzie łańcuszek i napinacz. Celem napinacza jest prawidłowe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie przytnie się ani nie poplącze.