Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

Klinkierem określamy typ cegły dekoracyjnej, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego główne cechy i dlaczego jest współcześnie tak szeroko wykorzystywana w pracach wykończeniowych?

Cechy klinkieru elewacyjnego

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się dużą wytrzymałością na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od lat stosuje się jako element wykończeniowy mieszkań i domów – mogą posłużyć między innymi jako cegła na komin lub płytki elewacyjne wewnętrzne. Cegła dekoracyjna jest stosowana też na podokienniki, naroża, cokoły, a także pozostałe części budynków i doskonale pasuje zarówno do domów wzniesionych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i jest odporna na negatywne czynniki zewnętrzne – deszcz, niską temperaturę, śnieg czy promieniowanie słoneczne. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc latami w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają jeszcze inne zalety – zastosowanie naturalnego materiału powoduje, że są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Płytki klinkierowe wewnętrzne i elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła ozdobna nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna zaakcentuje styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – wspaniale nada się do wnętrz wzorowanych na industrialnych loftów. Wysokiej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych sklepach z materiałami budowlanymi – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.