Nie wiesz jaki kask na motor kupić? Sprawdź nasz poradnik

Kup kask na motor na www.legato-motocykle.pl.

Pasjonaci jednośladów wiedzą, że fundamentem zachowania choć krzty ochrony podczas jazdy jest nałożenie kasku. Bez znaczenia, czy motocykl jest naszym jedynym środkiem transportu, czy jeździmy na nim okazjonalnie – na każdą jazdę musimy ubrać kask motocyklowy, dlatego że takie zobowiązanie nakłada na nas kodeks drogowy. Zlekceważenie go grozi punktami karnymi i mandatem, jednakże może mieć też daleko nieprzyjemniejsze konsekwencje – w razie wypadku kierowca (albo jego pasażer) nie mający kasku narażeni są na ciężkie urazy, a niejednokrotnie i śmierć.

Czym wyróżniają się poszczególne typy kasków motocyklowych?

Kaski motocyklowe różnią się od siebie stylistyką i zastosowaniem. Istnieją cztery główne rodzaje kasków:
Kaski crossowe, czyli kaski enduro lub off-road, to kaski zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Cechują się brakiem szybki, lekkością i aerodynamiczna konstrukcją. By go używać trzeba kupić również w gogle.
Kaski otwarte nie mają w ogóle części osłaniającej żuchwę – skorupa chroni jedynie górną część głowy. Nie ważą dużo, ale nie dają dużego poziomu ochrony, stąd zalecane są dla kierowców poruszających się na motorach rozwijających niską prędkość (np. cruisery) oraz na skuterach.
Kaski szczękowe – ich określenie wywodzi się od tego, iż mają mobilny (podnoszony i opuszczany) element części żuchwowej. To sprawia, iż są wygodne – da się w nich bez trudu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy napić się herbaty bez potrzeby ściągania kasku.
Kaski integralne są najbardziej wszechstronne i przez to bodajże najczęściej kupowane przez motocyklistów, ponieważ można je wykorzystać do jazdy na motocyklu sportowym, szosowym, jak i na skuterze. Ich specyficznym atrybutem jest zwarta struktura, co powoduje, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, jednakże nie najwygodniejsze.

Jak wybrać kask motocyklowy?

Poszukując kasku na motocykl miejmy na uwadze, że po polskich drogach wolno poruszać się tylko z kaskami mającymi homologację, dlatego dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Poza tym zwróćmy uwagę m.in. na to czy wybrany przez nas kask odpowiednio przylega do głowy, czy wyściółka efektywnie odprowadza wilgoć oraz czy jego ciężar nam pasuje i nie wywołuje dyskomfortu.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]