Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Sprawdź, gdzie kupić shutters

Urządzając pokój, rzadko przeznacza się dużo uwagi na okna. Zwykle decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego produkowane są okiennice wewnętrzne shutters

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się również na drzwiach i w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością kojarzy je z telewizji bądź kina, gdyż tego typu okiennice są bardzo popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy RPA.

Dlaczego warto wybrać okiennice wewnętrzne typu shutters?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają także przydatne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać utracie ciepła. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niesłychanie luksusowy wygląd, zatem zwiększają wartość nieruchomości. Należy także zaakcentować, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotliwych zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące żyłki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]