Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Kliknij tutaj, aby zamówić listwy drewniane

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny argument, by nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i świetnie koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]