Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Chcesz kupić lampę solną? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne pięknie wyglądają i bez przeszkód dostosujemy je do wystroju wnętrza, bo występują w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne jak linie papilarne, dlatego że nie ma brył kamiennych o bliźniaczej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład kuli bądź walca.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się odstresujesz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest uspokajające i subtelne, toteż zaleca się używanie ich ludziom cierpiącym na stres lub bezsenność, bowiem przy nich można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli stosuje się w gastronomii i aranżacji domów.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]