Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Chcesz zamówić kontener na odpady? Wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która zapobiega wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]