Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Dowiedz się więcej o kontenerach rolkowych na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, stare płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również gruz, złom – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]