Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w kapsułki kompatybilne z Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Firenze, Trieste, Venezia oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, pieczonego chleba czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Hazelnut, Vanilla, Carmel oraz Chocolate.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednak dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]