środki dezynfekcyjne, środki do dezynfekcji powierzchni

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji powierzchni najczęściej wchodzi nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, jak również wiele innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz żele.

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki odkażające używane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]