Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar

Dowiedz się, gdzie nabyć drzwi drewniane na wymiar

Drzwi wejściowe spełniają sporo funkcji – izolują od zgiełku docierającego z dworu, zabezpieczają przed kradzieżą oraz ochraniają dom przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne – zestawienie tradycji ze współczesnością

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, które musi podjąć każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoje cechy i solidność od dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem. Ekologiczny materiał znakomicie się prezentuje i da się go wykończyć na przeróżne sposoby. Prawidłowo zbudowane drewniane drzwi wejściowe cechują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, że opłaty za ogrzewanie są dużo niższe, a mimo tego w mieszkaniu daje się odczuć komfort termiczny. Szukając drzwi do domu trzeba zwrócić uwagę na modele o przekroju 92 mm lub 68 mm. Szczególnym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoich właściwości – są one odporne na deformacje i uszkodzenia mechaniczne, dlatego świetnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne zewnętrzne drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Co posiadają drzwi wejściowe dwuskrzydłowe?

Producenci oferują także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są polecane w przypadku nienormatywnych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla osób, którym zależy na oryginalnym designie. Jeżeli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy zlecić ich produkcję firmie, która zrealizuje nietypowy wzór na zlecenie, a zarazem da wieloletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwi drewniane można wstawić wspaniale wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Klienci mogą także wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, wypada także zauważyć pozostałe cechy, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Są one trudne do wyłamania, ponieważ w dzisiejszych czasach często zaopatrzone są w systemy antywyważeniowe. Gwarantuje to domownikom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne są wyposażone także wielopunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. By chronić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, w toku ich wytwarzania wykorzystuje się impregnaty najwyższej jakości.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]