Dbaj o higienę – żel do dezynfekcji rąk

Żel do dezynfekcji rąk kupisz na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html.

Nawet do 5 milionów bakterii może znajdować się na każdym cm2 powierzchni rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się bakterie, pasożyty oraz wirusy, które wywołują bardzo poważne schorzenia. Z tego powodu mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zwykle to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu posiłków z jajek, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz mleka, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często wyposażonych w fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]