Czym są rolety podgumowane?

W upalne miesiące roku Twój dom nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz rozkoszuj się chłodnym, nienagrzanym pomieszczeniem, doskonałym do odpoczynku. Taki model rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Atuty rolety podgumowanej

Największą zaletą rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie ogrzewa. Zwykle w sezonie letnim zachowanie w pokojach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie masz klimatyzacji, to kup ten model rolety. Rolety podgumowane często są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach. Nic nie przeszkadza, żeby były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do nasłonecznionego bądź mocno oszklonego pomieszczenia, to ten model sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak gabinet, salon oraz sypialna, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych elementów wnętrza lub wybierz barwę w zupełnie kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.