Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli potrzebujesz shuttersów na okna, koniecznie wejdź na skyshutters.pl.

Planując aranżację domu, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale większość z pewnością widziała je w telewizji czy w kinie, ponieważ te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii oraz Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia linek

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one także zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać utracie ciepła. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nader wytworny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba dodatkowo uwydatnić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez użycia sznurów, co posiadacze psów i kotów czy rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące żyłki, uznają zapewne za spory atut.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]