Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Dowiedz się więcej o kaskach jeździeckich na http://tinyurl.com/y8m4brul

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można kupić 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]