Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Więcej szczegółów o antenie telewizyjnej

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy kupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na wiele uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]