Spadki – jakie sprawy poprowadzi kancelaria prawna

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje pełną obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam też obce kwestie prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od rozmowy z Klientem i od omówienia zagadnienia, z jakim do nas przychodzi. Istotne jest, by już przy inicjującym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy strategii działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem także dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporu. W takim przypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny rodzaj postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga pełnego zrozumienia i delikatnego podejścia. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.