Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Prawo rodzinne jest jeden z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących ojcostwa i macierzyństwa, władzy rodzicielskiej czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze stosownego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientem i prowadzenie go przez każdy etap sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na jej ugodowe zakończenie. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą neutralną, nie jest pod ich wpływem i ocenia sprawę tylko pod kątem prawniczym.