wycieczka w alpy

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Sympatycy gór, którzy poznali już na wylot wszystkie trasy w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, często zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne góry Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Kilka słów o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego globu, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Dom – 4545 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo albo Aiguille du Dru. Wyróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – zachwycające doznanie

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest wiele atrakcyjnych ofert adresowanych do pasjonatów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i utrzymują stosowną kondycję fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje w głównej mierze wymiar szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie oszałamiającym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]