Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Co warto wiedzieć o wakacje Sri Lanka?

Chociaż w rodzimych Tatrach oraz nad Bałtykiem jest sporo pięknych miejscowości, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, czasem chcemy choć raz wyjechać w jakieś orientalne kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na całkowicie inny poziom. Wyśmienitym pomysłem jest wyjazd do Azji, gdyż tamtejsza kultura i tradycja są kompletnie inne od polskich, więc polskiemu turyście przyniosą wiele fantastycznych wrażeń. Taką kształcącą eskapadą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bowiem tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka to niewielki kraj położony na wyspie Cejlon oraz okolicznych mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość turystów za podstawową atrakcję uważa jej urocze wybrzeża, jak również możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon powszechnie kojarzony jest też z rozległych pól herbaty, której produkcja jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to również państwo, które w swoim zakrytym dżunglą centrum skrywa setki atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, ponieważ historia tego kraju sięga ponad 3000 lat.

Co zatem należy zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni przede wszystkim zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie także ze swoich guźców, sambarów oraz lampartów. Nie można także spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie należy również przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – kto ją zaaranżuje?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z większością popularnych biur podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejsze wczasy na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostosować harmonogram wakacji do oczekiwań każdego turysty.

Nasze dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]