zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. Właściwie co parę tygodni, a zwłaszcza w okresie, gdy urlopowicze tysiącami napływają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego pasjonatom wysokich gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z orientacji w terenie, posługiwania się czekanem i asekuracji

Najlepszym sposobem, aby posiąść potrzebne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie różnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs pokrywa dodatkowo reguły poprawnego zachowania się w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowych umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]