Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Pełna oferta skitur.

Gros osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie wyłącznie po to, żeby spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury , czyli wycieczka po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego wypoczynku w górskim domu z drewna i przelotnego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są niewątpliwie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]