Idealnie dopasowane podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają stosowania profesjonalnych substratów, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź skalę zasadowości

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego szalenie ważne jest dobranie najlepszych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach znajdziemy różne rodzaje produktów ogrodniczych, które zapewnią znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin potrzebują szczególnych warunków – wówczas zalecane jest zapewnienie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. perlit, piasek, ziemia kompostowa, materiały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością azotu, odczynem PH i właściwościami chemicznymi.

Podłoża ogrodnicze – jak dostosować rodzaj podłoża?

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na dachu intensywnym można uprawiać również krzewy. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. Natomiast substraty ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak trawy ozdobne, rojniki i skalnice. Chcesz hodować rośliny odporne na suszę, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na dachach pod kątem 35 stopni.