Kursy gotowania – nie tylko dla amatorów

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie kursu gotowania? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/.

Samodzielne przygotowanie potraw w domu ma masę plusów. Najważniejszym z nich jest w szczególności redukcja wydatków – stołowanie się u siebie jest zazwyczaj dużo tańsze aniżeli częste korzystanie z usług gastronomicznych. Radość wynikająca z przyrządzenia posiłku własnymi rękami jest też tak samo istotna – zwłaszcza, jeśli częstujemy nim domowników lub gości. Nie można nie napomknąć także o tym, że pichcąc samemu mamy świadomość tego, co położymy na stół, co jest szczególnie ważne dla osób eliminujących ze swojego jadłospisu niektóre składniki (np. gluten, produkty odzwierzęce czy cukier) albo przechodzących dietę. Jednak wymaga to pewnych umiejętności – a te nie każdy posiada. Na szczęście można nauczyć się ich podczas kursu gotowania.

Kursy gotowania – do kogo są adresowane?

Oferty podmiotów przygotowujących warsztaty kulinarne zawierają rozmaite kursy – zarówno te skierowane do osób, które nie mają doświadczenia w gotowaniu, jak i tych zaczynających przygodę zawodową w gastronomii. Opcji jest naprawdę sporo – od kursów dla małych dzieci, poprzez te organizowane z myślą o kulinarnych entuzjastach, aż po tematyczne szkolenia (m.in. food pairing, kuchnia tajska). Aby kurs gotowania przyniósł przewidywane efekty, niezmiernie kluczowe jest to, aby był prowadzony pod okiem zawodowca. Stąd przed zapisaniem się na warsztaty warto sprawdzić, kim jest osoba prowadząca zajęcia – w których lokalach gastronomicznych pracowała, które szkoły skończyła, a także czy ma na koncie jakieś branżowe osiągnięcia.

Intencja kursów gotowania

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zdobędziemy. Na warsztatach przewidzianych dla dzieci poruszane są najprostsze zagadnienia, natomiast istotą kursu nie jest przekazanie konkretnych umiejętności, a ożywienie w nich kulinarnej wyobraźni oraz pasji. Kursy dla dojrzałych amatorów gotowania to natomiast okazja do przećwiczenia najważniejszych kulinarnych umiejętności, jak m.in. sztuka podawania potraw, przeróżne sposoby obróbki termicznej mięsa lub techniki krojenia.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]