kurs architektura, kurs rysunku architektonicznego Kraków

Dla kogo kierowany jest kurs rysunku architektonicznego?

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego wielką popularność ma wpływ dużo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to bardzo interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Aby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Osoby, które zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W toku kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w przygotowaniu pracy, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – historia sztuki i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale również porady profesjonalistów, które pozwolą przyszykować się odpowiednio do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie lub za granicą). Uczniowie mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim uczniom lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się niezbędna na egzaminie i w trakcie studiów.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]