Czy można nauczyć się food pairingu?

Zainteresowany food pairing? Skieruj się w to miejsce.

Co prawda przywykliśmy do tradycyjnych połączeń smakowych, nie znaczy to, iż zestawianie ze sobą produktów, które na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co najważniejsze, pysznych rezultatów. Dowiadujemy się o tym coraz częściej. Silne oddziaływanie na nasz smak miało z pewnością pojawienie się w sprzedaży nieznanych przedtem w naszym kraju artykułów oraz otworzenie się na obce tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem rzadko już szokuje. Ci, którzy zagustowali w takich niebanalnych fuzjach smakowych nierzadko rozpoczynają własne doświadczenia i na własną rękę poszukują coraz to dziwniejszych połączeń. Aby te jednakże dały pozytywne skutki, powinno się uprzednio wyposażyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Jeżeli pragniemy, by nasze kulinarne przygody faktycznie okazały się źródłem uniesień i umożliwiały odkrycie nowych smakowych przyjemności, należy postępować zgodnie z regułami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są jedynie wytycznymi, o których trzeba pamiętać, żeby aromaty zespalają się w zgodną, chociaż niezwykłą całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uchodzą za kompletnie ze sobą niewspółgrające. Wszelkie reguły food pairingu są jednak bardzo przeanalizowane i poparte głęboką wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych składników w używanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, ale też o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Do opanowania food pairingu wymagane są duża wyobraźnia i instynkt, jednak to nie one będą najistotniejsze. W większym stopniu jest istotna znajomość ilości przeróżnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Toteż trafną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – tym bardziej, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa zwykle kilkanaście godzin.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]