Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Więcej na temat digital paintingu na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest kilka programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak przykładowo GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelą bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

Właściwie lekcje digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania i najpopularniejsze metody stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania programu. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]