Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz nabyć filtr F7, zobacz tu

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też nadal poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo ważne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry dokładne minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej czy budynkach mieszkalnych wspaniale spełnią swoje zadanie filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też większe zanieczyszczenia, jak spaliny, roztocza czy sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę wyróżniającą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry minipleat występują w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Filtry tego typu stosowane są tam, gdzie należy zachować wysokie normy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących żywność.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46