Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

W tym miejscu zamówisz topaz mistyczny

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na początku może się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca i pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz ma purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Istotna jest również mnogość barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do konkretnej kreacji.