naszyjniki z kamieniami, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Poradnik dla kupujących naszyjniki z kamieniami

Są wśród nich naturalne kamienie oraz ich sztuczne zamienniki. Potrafią przybierać rozmaite kolory – od czerni, przez purpurę, aż po błękit. Niektóre należy nosić do wieczorowych strojów, inne doskonale będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się niesłabnącym uznaniem– inne są czasy oraz mody, jednak nadal je chętnie nosimy, a wiele z nich jest ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Powinniśmy więc powiedzieć kilka słów o tym, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały wystarczająco długo.

Naszyjniki z kamieniami – jakie rodzaje?

Różnorodność minerałów wykorzystywanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – obok topazów, szafiru czy bursztynu, dostępne są wśród nich również materiały wytwarzane syntetycznie. Najczęściej spotykane to z całą pewnością cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy strojach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zazwyczaj bardzo podatne na uszkodzenia – przy złym użytkowaniu nietrudno zatem je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, jeśli zachodzi ryzyko ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy porządkach czy pracach ręcznych. Wystrzegajmy się również noszenia dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – zachodzi ryzyko, iż będą się zderzać i przez to uszkodzić.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]