Pierścionki z ametystami

Jeśli szukasz ametystów, koniecznie odwiedź ten adres

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.