Kolczyki z koralem

Zamów kolczyki z koralem na www.bizutik.pl/kolczyki-z-koralem

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i wysoki status społeczny. Dawniej, korale zawieszało się nad łóżeczkiem niemowląt w celu ochrony przed złą energią. Stosowane były do leczenia chorób gardła oraz do szybszego gojenia ran. Według niektórych, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny przy zdobywaniu zdolności dyplomatycznych. Koral przypisywany jest osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jaki rodzaj?

Najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i czerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali sa najbardziej popularne? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to Corallium rubrum wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z korali pasują niemal do wszystkiego i nie są ani zbyt strojne, ani nadto skromne. Ten rodzaj biżuterii można zakładać na co dzień, do casulaowych bluzek i bawełnianych spodni. Świetnie pasują do stylizacji inspirowanych folklorem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]