Duży wybór srebrnych wisiorków

Więcej o srebrnych zawieszkach

Srebro od dawna znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten źle reaguje również na kontakt z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory lub się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.