Jaką rolę pełnią znaki BHP?

Sprawdź, gdzie kupić znaki BHP, wejdź na www.poniedzialek.pl

Na terenie naszego kraju obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń staje się marginalne. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg prawidłowego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zaliczane są także instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na różnych urządzeniach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który doskonale znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]