Co komunikują tabliczki informacyjne

Skieruj się tutaj, aby zamówić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są niezwykle istotne na ulicach oraz w nieruchomościach. Sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli. Sprawdźmy więc w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak wieżowce, zakłady przemysłowe, szkoły, szpitale. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie wyszukamy np. przychodnię. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na murach bloków, gdyż bardzo często możemy je też dostrzec w środku. To ogromny zespół znaków, które z reguły mają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pokoju lub urzędnika w dużych kompleksach budynków – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z numerami wydziałów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy np. sekretarza czy wydział księgowy. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – pokazują wyjścia bezpieczeństwa

Pamiętajmy także o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP. Pokazują drzwi awaryjne, wskazują tzw. palarnie, mówią o zasadach korzystania z wind podczas ewakuacji. Zakłady pracy mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, są też fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (np. PCV), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]