Jaką funkcję pełni nadajnik optyczny?

Chcesz kupić nadajnik optyczny? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Ze względu na to, że prawie wszyscy używamy instalacji kablowych, muszą one obecnie być bardzo wydajne. Nie powinno zatem dziwić, że podzespoły stosowane przez ekipy monterskie są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi podzespołami są oczywiście kable, lecz – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych podzespołów prawidłowe działanie sieci nie jest osiągalne. Takimi kluczowymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci kablowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po źródle informacji oraz koderze. Zakodowane informacje są dzięki niemu przekazywane światłowodami, a potem odbierane przez detektor, żeby trafić do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym zniekształceniem informacji i solidnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już starsze rozwiązania.

Nadajnik optyczny – od kogo kupić?

Aby instalacja była wydajna oraz bezpieczna, do jej wykonania należy zastosować wyłącznie podzespoły wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę musi działać we wszystkich warunkach – dlatego o tym, gdzie go zamówić powinniśmy pomyśleć jeszcze podczas projektowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, bowiem ci oferowane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku problemów w czasie instalacji – są w stanie zagwarantować specjalistyczną pomoc klientom z całego kraju.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]