Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Zobacz, gdzie kupić stację czołową.

Stacja czołowa to system, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To kluczowy punkt, który skupia różne urządzenia służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie urządzenia tworzą razem dobrze funkcjonującą całość. Sprawdźmy, z jakich części składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest stosowana.

Stacja czołowa – płynna konfiguracja

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w mechanizmach do odbioru kablówki – między innymi w apartamentowcach, pensjonatach, szpitalach oraz przez dystrybutorów telewizji kablowej. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – rozprowadza sygnał do końcowych odbiorców

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje ogromne koszty. Dużo części wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest też w odrębne wejścia USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Kompleksowy układ antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych komponentów.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]